Pädevushindamine
Pädevushindamine on tööturul tegutsevate ämmaemandate kompetentsuse tunnustamine olenemata, kus ja kuidas õppimine on toimunud. Pädevuse taotlemine annab sulle võimaluse teha tagasivaade oma tööle ning mõelda mida sa igapäevaselt teed. Kutsepädevuse hindamine annab sisendi muuta kutsealast kliinilist praktikat riigisiseselt ja teha võrreldavaks rahvusvaheliselt.
Ämmaemanda kutse omandamisega saab isik ämmaemanda kutse tase 6, mis on eluaegne kui seda mingil põhjusel ära ei võeta kohtuprotsessi käigus: Eestis saab ämmaemanda kutset omandada Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Kutse andja on Eesti Ämmaemandate Ühing, mille juurde on moodustatud kutsekomisjon, kes korraldab pädevushindamist tööturul.
Dokumendid pädevushindamiseks saab esitada kevadel ja sügisel – taotlemise protsess ning hindamine on anonüümne. Tutvu hindamisstandardiga – HST Ämmaemand tase 6_7_2024_mai.
Pädevushindamiseks on vajalik eeltingimustele vastavus ja eneseanalüüsi koostamine. Enesenalüüsi koostamiseks ajapiirangut ei ole, võimalik teha endale sobival ajal ja tempos.
Eneseanalüüsi koostamiseks on alusdokumendid:
Taotleja_tase 6_eneseanalüüs_2024 (esmakordsel taotlemisel)
Taotleja_tase 7_ eneseanalüüs_2024 (esmakordsel taotlemisel)
Taastõendaja_Tase 6_eneseanalüüs_2024
Taastõendaja_Tase 7_eneseanalüüs_2024
Esmakordsel pädevushindamisel küsi juhtumit, kirjutades kutsetaotlus@perekool.ee aadressile, kus nimetad ära millist ämmaemanda kutse taset soovid tõendada. Kui täna küsid juhtumit, siis see ei kohusta samal aastal eneseanalüüsi ja dokumenti esitama – saad endale juhtumi, mida saada analüüsida läbi iseenda endale sobivas tempos.
Palun esita oma eneseanalüüs koos teiste vajalike eeltingimustele vastavate dokumentidega ajavahemikul:
14.02 – 01.03
15.09 – 01.10
aadressile kutsetaotlus@perekool.ee.
Lisaküsimuste korral palun pöörduda kutsetaotlus@perekool.ee.
Kutsesüsteemi arendamise ja hoidmisega tegeleb Kutsekoda. Kutsesüsteemi toimimist reguleerib 1. septembril 2008 kehtima hakanud kutseseadus.