Statsionaarset ämmaemandusabi osutatakse sünnitusmajas iseseisvalt ja koostöös teiste tervishoiuspetsialistidega – naistearst, õde, füsioterapeut, lastearst/neonatoloog, anestesioloog, anestesist jne. Sünnitusmajades töötavad ämmaemandad sünnituseelses osakonnas, erakorralises vastuvõtus, sünnitusosakonnas, sünnitusjärgses osakonnas, vastsündinutega ja naistehaiguste osakonnas. Kõikides sünnitusmajades on oma struktuur ja töökorraldus.
Samuti on mõnedes sünnitusmajades rasedate ambulatoorne vastuvõtt. Mitmed sünnitusmajad pakuvad ämmaemandate poolt perekooli teenust ja imetamisnõustamist.
Sünnitamisel abistab naist ja peret eelkõige ämmaemand. Tema teeb vajalikud uuringud ja läbivaatused, juhendab ja abistab naist sünnituse vältel ning võtab lapse vastu. Kui tekivad riskid või komplikatsioonid, kaasatakse naistearst ja lastearst ning vajadusel anesteesia meeskond.
Kui naine soovib, et sünnituse juures viibiks üks kindel ämmaemand, kes oleks tema jaoks olemas kogu sünnituse aja, sõlmitakse pere ja ämmaemanda vahel leping. Individuaalne ämmaemandusabi on tasuline teenus (sellisel juhul tuleb pöörduda sünnitusmajja, kus on planeeritud sünnitamine).
Sünnitusmajas viibimise ajal on ämmaemand sünnitusjärgsel perioodil naisele/perele olemas toimetulekul sünnitusjärgse perioodiga kohanemisel, vastsündinu hooldusel ja vastsündinu toitmisel.