Pressiteade
9. jaanuar 2012

Wendre kingib kolme aasta jooksul Eesti vastsündinutele enam kui 45 000 patja ja tekki 

Kodutekstiilide tootja AS Wendre alustas koostöös Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ja Eesti Ämmaemandate Ühinguga heategevusprojekti, millega kingib järgmise kolme aasta jooksul igale Eestis sündivale lapsele tekist ja padjast koosneva komplekti. Sel ajal sünnib Eestis umbes 45 000 last ning investeeringu kogumaht on üle 500 000 euro. 

Esimese magamiskomplekti andsid täna Pärnu haigla naiste-ja lastekliinikus üle Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves, sotsiaalminister Hanno Pevkur ja Wendre nõukogu esimees Peter Hunt.

“Ühiskonna küpsust ja hoolivust näitab suhtumine lastesse ja eakatesse,” märkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. “Ühiskonna tugevus ja turvalisus sõltub aga kõigi meie suhtumisest, märkamisest, tegutsemistahtest-ja julgusest, olgu tegu riigi, ettevõtete, kogukondade või üksikisikutega. Tillukeses ühiskonnas, nagu me oleme, on iga inimene – suur ja väike – kui kullatera. Nii oma perele kui meile kõigile. Just seda tahame kõik koos siin täna kinnitada. Ma imetlen ja tänan Pärnumaa tublit ettevõtet Wendre selle vahva idee algatamise eest, sest mis võiks olla uuele ilmakodanikule toredam kui üks soe ja pehme tere!”

“Iga eraalgatus muudab ühiskonda soojemaks ja avatumaks,” sõnas sotsiaalminister Hanno Pevkur. “Peter Hunt on suutnud luua eduka ettevõtte ning teda on selle eest 2010. aastal tunnustatud ka Eesti Aasta Ettevõtja tiitliga. Kingitusega uuele ilmakodanikule näitab ta oma vastutustunnet ka elukeskkonna vastu, kus ta tegutseb. Selle projekti puhul ongi kõige olulisem panus, mida konkreetselt Wendre ja Peter Hunt saavad Eesti ühiskonna ehitamiseks teha. Eeskujud on need, mis juhatavad meid paremasse homsesse.”

ASi Wendre omaniku ja nõukogu esimehe Peter Hundi sõnul on heategevusprojekti eesmärgiks näidata peredele, et nad on hakkama saanud millegi erilisega ning toetada vanemaid ideega, et mugava teki-padja komplektiga magavad lapsed tõenäoliselt rahulikumalt. “Kuigi Wendre müügiturust moodustab Eesti täna vähem kui 1%, oleme globaalselt edu saavutanud just tänu siinsete inimeste tublile tööle. Heategevusprojektiga on meil omamoodi võimalus siinseid inimesi tänada,” rääkis Peter Hunt. “Usun, et antud projekt on Wendrele heategevuseks parim väljund, kuna selles tunneb oma panust absoluutselt iga liige meeskonnas, alustades spetsiaalselt lastesõbralike materjalide välja töötamisest kuni õmblejate ja pakkijateni välja.”

“Beebi sündides tuleb noortel vanematel palju lisakulutusi. Kingituseks saadud padja ja teki näol on neil nüüd üks mure vähem,” lausus Eesti Ämmaemandate Ühingu president Siiri Põllumaa. “Sellise kingituse saamine tähendab just emotsionaalses mõttes väga palju – see näitab vanemale, et tema panust hinnatakse, kuid on oluline ka lapsele endale. Kindlasti on paljudel paarikümne aasta eest sündinutel veel meeles või isegi alles haiglast kaasa saadud roosa või sinine baikatekk, mis on juba lastelegi edasi antud. Mul on hea meel , et Wendre seda toredat teki kinkimise traditsiooni nüüd jätkab.”

“Mul on ääretult suur rõõm, et just üks Pärnumaa edukamaid tootjaid on ette võtnud sellise projekti – kinkida kõikidele sündivatele lastele üle Eesti soojust ja mugavust,” rääkis Pärnu linnapea Toomas Kivimägi. “Eesti vanasõnagi ütleb, kuidas külvad, nõnda lõikad ja usun, et iga heategu tuleb sinu juurde tagasi. Wendre innustab oma tegevusega ka teisi Pärnumaa ettevõtjaid.”

“Tugeva ühiskonna eelduseks on teineteisest hoolimine. Oma hoolivust on aga võimalik väljendada vaid tegudega. Täna oleme me tunnistajaks sündmusele, kuidas seda parimal viisil ellu viia. Olen päris kindel, et koostöö on just see vahend, mis tagab soovitud tunde jõudmise kõigi emade ja väikeste ilmakodanikeni,” lausus Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule.

Beebide kinkekomplektis on padi mõõdus 35x55cm ning tekk 120x110cm. Tooted on valmistatud peamiselt looduslikest materjalidest ja neid on testitud mitmete lastesõbralike omaduste suhtes – näiteks sobib kangas lapse PHga, on pesu-, tõmbe- ja rebimiskindel ning toodete koostisosad on õhku läbilaskvad.

Projekti kestvuseks on Wendre esialgu planeerinud kolm aastat ning aastas loodetakse kinkida veidi enam kui 15 000 komplekti. Koos toodete välja töötamisega kujuneb kolmeaastase projekti maksumuseks üle 500 000 euro. Kingituste üle Eesti paiknevatesse haiglatesse toimetamisel on õla alla pannud kullerfirma DPD, kes need oma kuludega kohale viib.

Padja-teki komplekti saavad kõik alates käesoleva aasta 1. jaanuarist sündinud laste vanemad ja selle saab kätte oma haiglast.

AS Wendre (www.wendre.ee) on Euroopa üks suurimaid kodutekstiilide tootjaid, kelle klientideks on juhtivad kodutekstiili- ja mööblikaupluste ketid üle maailma. Wendrel on Eestis kolm tootmisüksust asukohaga Pärnus ja Vändras, tehased Poolas ja Hiinas ning müügiesindused Saksamaal, Suurbritannias, Soomes ja Rootsis. Wendre kuulub kontserni TradingHouseScandinavia AB, mille peakorter asub Rootsis. AS Wendre käive oli 2011. aastal ligi 100 miljonit eurot. Wendre Eesti tootmisüksustes töötab 700 inimest.

Lisainfo: 

Külliki Seire, AS Wendre
e-post: kylliki.seire@wendre.com
tel: +372 4490704

Eda Amur, Pärnu haigla kommunikatsioonispetsialist
e-post: eda.amur@ph.ee
tel: +372 4473121