Rinnaga toitmine – kõik üheskoos saame toetada emasid, et võimalikult palju lapsi saaks rinnast toidetud.

1.–7.08 tähistatakse terves maailmas rahvusvahelist WHO poolt tunnustatud rinnaga toitmise nädalat. Uuringud näitavad, et Eesti laste rinnaga toitmise protsent langeb esimese kuue kuuga ligi 60%. Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee[1] ja Mari Ojasaar saadavad rahvusvahelise rinnaga toitmise nädala puhul videotervituse kõikidele imetavatele emadele.

Mari Ojasaar arvab, et rinnaga toitmine on väga oluline lapsele, aga ka tegelikult talle kui emale. „Sellel hetkel ma võtan beebi, lähen vaiksesse tuppa ja naudin lihtsalt korraks vaikust“.

Paljude teaduspõhiste uuringute käigus on leitud, et rinnaga toitmine on üks kuluefektiivsemaid rahva tervise edendamise viise, mis paneb aluse lapse heale füüsilisele, vaimsele ja sotsiaalsele tervisele. Paraku on rinnaga toitmise näitajad nii Eestis kui ka maailmas languses. Vaid üheskoos saame seda muuta, toetades värskeid emasid rinnaga toitmisel ja võimaldades imetamisega seotud probleemide korral peredele igakülgset abi.

Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee koos Mari Ojasaarega kutsub kõiki üles meie järeltulevate põlvede tervise ja heaolu nimel toetama ning soodustama rinnaga toitmist ja jagama selle aasta rinnaga toitmise nädalaks valminud videot. Teeme selle ühise pingutuse emade ja laste tervise heaks!

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias Facebook

Adik Levin
Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee esimees

Lisainfo: Küllike Põlma
Rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee sekretär
kullike.polma@rteek.ee

Videole saad juurde ka siit https://youtu.be/rlD2WLlzTYw