Eesti Ämmaemandate Ühing kuulutab igal aastal rahvusvahelisel ämmaemandate päeval välja aasta ämmaemanda.

Aasta ämmaemand 2021 on Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ämmaemand Kirlin Meejärv.

Kirlini teekond ämmaemandaks võttis aega veidi rohkem kui neli ja pool aastat, sest ämmaemanda hariduse omandamise aega jäi ka tema oma pere loomine – ta on abielus ja tal on kolm poega. Teda huvitab kõik, mis on seotud emaks saamisega, sünnitusega, lapse sünniga ja pereks kasvamisega. Ta on üks esimestest Eestis, kes on läbinud maailmas tuntud Spinning Babies koolituse. Lisaks on ta õppinud massaaži, mida armastab igal võimalusel praktiseerida.

Ta on oodatud lektor perekoolis. Tema hingelähedasteks teemadeks on vesi ja vettesünnitus ning aktiivsünnitus. Juba abiämmaemandana sai ta sünnitajatelt ja peredelt positiivset tagasisidet ja tänusõnu. Ämmaemandana oskab ta kuulata ja kohal olla, ta teab, millal sekkuda ja millal jätta ruumi. Nii on ta ka kolleegina.

Temaga on lihtne suhelda. Ta on empaatiline, lahke ja avatud meelega. Ta on tasakaalukas ja rõõmsa olemisega, samas õrn ja lugupidav patsientide suhtes. Temas on see miski salapärane võime panna kõik enda ümber hästi tundma. Ta tahab alati inimestest parimat uskuda ning suudab selle kõigist ka leida.

Tema kodu on täis soojust ja sõpradele alati avatud. Ta hoolib väga oma koduse meesteväe tegemistest. Töögraafik on sätitud nii, et aega jääks pere jaoks, puhkamiseks ja enesetäiendamiseks. Tema väike salakirg on talisuplus – nii saab mõtted selgeks, aga süda on alati soe.