Aitaja elukutse rõõmud ja raskused – enesejuhtimise koolitus tervishoiutöötajatele sünnitusmajades
Vaimne tervis on inimõigus. See võimaldab inimestel nautida heaolu, elukvaliteeti ja tervist. See soodustab õppimist, töötamist ning osalemist perekonna ja ühiskonnaelus.
Aitaja elukutses kohtavad inimesed tihti rõõmude kõrval ka raskusi, mis mõjutavad nii füüsilist kui ka vaimset tervist. Aitaja on inimene inimeste hulgast, olles ise enese peamiseks tööriistaks. Aitamine on pühendumine, elujaatamine nii iseenda kui aidatava täielik aktsepteerimine.
Aitaja elukutses raskusteks on: *kaastraumatisatsioon, *kurnatus empaatilisusest, *töö koormavus,*oma ametirolli varjuga kohtumine jne.
Koolituse sihtgrupp: ämmaemandad, naistearstid, õed

Koolituse toimumise aeg:
10. detsember 2012 a. kell 10.00 – 17.00, Tallinnas, Tallinna Raseduskriisikeskuses,
ja 11. detsember 2012 a., kell 11.00 – 18.00, Tartus (asukoht täpsustamisel)

Koolituse eesmärk:

A) parandada läbi protsesside uurimise enesehinnangut, enesest lugupidamist ja kuuluvustunnet. Tuge saab suhtlemisoskuste juurde õppimiseks, õpitakse tulema toime stressireaktsioonidega, mis aitab parandada suhteid patsientidega.
B) anda teadmised raseduskriisist kui olukorrast ning arendada oskuseid raseduskriisi olukordi ära tundmaks ning õppida tundma, mis toimub aitajana enesega suhtes olles raseduskriisis olevate patsientidega (abort, raseduse katkestamine meditsiinilisel näidustusel, raseduse katkemine, lapse surm enne või pärast sündi, traumaatiline sünnitus, haige lapse sünd, horror partus, meeleoluhäired sünnitusjärgsel naisel, psühhootilised seisundid, fantoom rasedus, hüsteeria ja paanika sünnituse ajal ja sünnituse järgselt patsiendil jne.).
C) uurida lähemalt, millised on need pered, keda tabab raseduskriisi olukord.
* Mis hakkab peres juhtuma, millised on vajadused, küsimused, mõtted, seisundid jne.?
* Milline on inimese toimimine raseduskriisi olukorras ja kuidas kujunevad suhted aitaja elukutsega (arstid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid jne.).
* Aitaja elukutse raskused kui tema patsiendid, kliendid on kriisis.
* Kuidas kasutada aitaja elukutses peamist tööriista – isiksust?

D) koolitus annab võimaluse leida efektiivsemaid viise isiksuslike ressursside taastamiseks ja paremaks toimetulekuks oma ametis. Koolitusel saab vajadusel superviseerida haiglas esinenud personali jaoks keerulisemaid olukordi.

Koolitusvorm: tegevuslikud grupitöö meetodid juhtumite läbitöötamiseks, teoreetiliste teadmiste kinnistamiseks (psühhodraama, rolliharjutused), praktilised harjutused.

Koolituse hind: 64 EUR +KM (registreerumine kinnitatakse peale eelregistreerumise summa 20 EUR (+KM) tasumist, mitteosalemisel eelregistreerumise summat ei tagastata). Eelregistreerumise summa kanda Clarity OÜ, konto 17002834775, selgitusse koolitus ja toimumise koht. Kui vajad arvet kohe, või kohe kogule summale, palun võta ühendust kyllike@rasedus.ee<mailto:kyllike@rasedus.ee>

Registreeru sellelt lingilt:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dDJPOVJ5Z2szT05YdDZCbGtEMjZfUFE6MQ

Koolitaja: Küllike Lillestik, psühholoog, raseduskriisi nõustaja, psühhodraama tegevuslike meetodite grupiterapeut, perenõustaja

Küsimuste korral palun võta ühendust kyllike@rasedus.ee<mailto:kyllike@rasedus.ee>, telefon 53 910923


Küllike Lillestik
Tallinna Raseduskriisikeskuse juhataja
raseduskriisi nõustaja
53910923

Oleme Teile väga tänulikud, kui annate raseduskriisi nõustamise kohta
tagasisidet meie kodulehelt
http://www.rasedus.ee/noustamine/tagasiside_noustamisele
Täname, SA Väärtustades elu meeskond