Eesti Ämmaemandate Ühing soovib anda praktilist ja asjakohast abi Ukrainast sõja eest põgenenud naistele ja tüdrukutele.

Kogume annetusi hügieenitarvete soetamiseks, millest on Eesti Pagulasabi sõnul siinsetes majutuskohtades puudus. Ootame annetusi EÄÜ arveldusarvele EE662200221020632800 kuni 2022. aasta märtsikuu lõpuni, selgitusse märkida “annetus Ukraina toetuseks”. Seejärel ostame annetustega kogunenud summa eest hügieenisidemeid ja tampoone ning kooskõlastatult Eesti Pagulasabiga toimetame need abivajajatele.

Lisaks koostab EÄÜ Eesti Pagulasabi palvel nimekirja ämmaemandatest, kes on valmis abiks olema eeskätt lapseootel sõjapõgenikele, kes vajavad toetust ja juhiseid, kuidas leida Eestis kõige sobivam koht ja ämmaemand raseduse jälgimiseks ja muude tervishoiuteenuste saamiseks. Eestis on korraldatud põgenike raseduse jälgimine ja muu meditsiiniline abi, kuid mõnel juhul on vajalik lisaselgitused ja julgustus.  EÄÜ enam kui neljasajale liikmele on välja saadetud kiri juhistega, kuidas enda abi pakkuda.